SYAL Mezunları Derneği

Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği; 2019 yılında temelleri atılmış, 16 Ocak 2020 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir. Derneğin amacı; dernek üyeleri arasında iletişim kurarak, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Ailesi arasındaki sevgi ve saygı bağlarını devam ettirmek ve sosyal alanda kaynaşmış bir birlik kurmaktır. SYAL Ailesi arasındaki dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlayarak, okul mezunlarının sosyal ve ekonomik hayata katılmasında destek olabilmek, SYAL öğrencilerinin ve mezunlarının kültürel, bilimsel ve sosyal alanda gelişmesine hizmet etmek derneğin en önemli amaçlarındandır.

Mezunlar Derneği: Başkan Umut Kırtıl (1995), Başkan Yardımcısı Gül Babacan (1998), Sayman Serkan Sayan (1998), Sekreter Uğur Erkan (1995) Üyeler; Esra Kocabaş (1999), Ayça Şentürk (2002) ve Orhan Berkin Bizsan (2015) olmak üzere 7 Yönetim Kurulu üyesi ve 50 Kurucu üye ile Eski Kuyumcular Mahallesi Anafartalar Caddesi Mortaş İşhanı A Blok K:2 No:15/59 Karesi, Balıkesir adresindeki merkez ofisinde faaliyete girmiştir. Derneğin kuruluşu tüm mezunlar arasında sevinçle karşılanmış ve dernek kısa sürede yüzün üzerinde üye kaydı yapmıştır.

“SYAL RUHU” nu her zaman hissettiğimiz ve SYAL’ lı olmanın ayrıcalığını yaşadığımız Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bize katılmak için @syalmezunlari instagram sayfasını ya da www.syalmezunlari.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.